Fotograf na chrzest Warszawa

Narodziny dziecka to najważniejsza, najsilniej upamiętnione przez nas wydarzenie. Chwile z nim związane zostają z nami na zawsze. O ile pamięć ludzka jest niedoskonała i niekiedy umykają nam niektóre wydarzenia, o tyle zdjęcia pomagają nam o nich pamiętać.

Fotograf na chrzest wykonujący zdjęcia podczas ceremoni powinien uchwycić podniosły charakter tej pierwszej w życiu dziecka, poważnej uroczystości. Kim będzie Wasz fotograf na chrzest? To poważna decyzja, gdyż jego praca będzie dla Was źródłem radości i wspomnień na wiele lat.

Fotograf na chrzest Warszawa

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zabiegani. Czasem na moment się zatrzymujemy, świętujemy z całą rodziną i najbliższymi przyjaciółmi ważne dla nas chwile. Piękne zdjęcia zostają z nami na długo, pozwalając wspominać najważniejsze momenty naszego życia. To pamiątka, dzięki której zawsze możemy wrócić do wydarzeń z przeszłości i ze łzami w oczach wspominać momenty wyjątkowe dla całej naszej rodziny.

Fotograf na chrzest Warszawa

Jakie zatem cechy powinien mieć dobry fotograf na chrzest i na co zwrócić uwagę przy wyborze osoby odpowiedzialnej za zdjęcia na chrzcinach Waszej pociechy?

Zawodowiec

Czy wynająć profesjonalistę czy poprosić osobę z rodziny o zrobienie zdjęć? Jakie są podstawowe różnice i konsekwencje tego wyboru? Gdy prosimy osobę z naszego grona jest duża szansa na to, że nie będzie jej na zdjęciach. Gdy zdjęcia z chrztu zlecisz zawodowcowi, wszyscy goście będą na zdjęciach. Widoczne to będzie na pamiątkowej fotografii grupowej, na której będą wszyscy ważni dla Was ludzie.

Fotograf na chrzest Warszawa

Umiejętność zachowania się w trakcie ceremonii.

Poruszanie się po kościele osób, jest trudne i krępujące. Amatorzy boją się wyjść do chrzcielnicy, robią zdjęcia z ławki, bądź stoją za daleko. Wynika to z braku umiejętności i obycia. Wszystkie zdjęcia są podobne, robione z jednego kąta lub zza pleców. Profesjonalny fotograf reaguje w najważniejszych momentach obrzędu. Podchodzi do chrzcielnicy, porusza się po kościele nieskrępowanie i wykonuje ujęcia z różnych miejsc. Dzięki temu większa jest ich różnorodność. Profesjonalny fotograf powinien też odbyć kurs fotografii sakralnej i posiadać pozwolenie na fotografowanie w kościele.

Fotograf na chrzest Warszawa

Ilość i wybór zdjęć.

Fotograf na chrzest, który jest profesjonalistą wykona nawet 1000 zdjęć, z czego po selekcji przekaże Wam około 70-100 udanych i różnorodnych ujęć. Będzie to spójny reportaż opowiadający cały dzień, od atmosfery w domu, przez ceremonie chrztu i pamiątkowe zdjęcia po uroczystości.

Fotograf na chrzest Warszawa

Sprzęt fotograficzny.

Sakrament Chrztu Świętego odbywa się w kościele. Często jest to ciemne miejsce gdzie ilość światła jest znikoma. W takich ekstremalnych warunkach poradzi sobie tylko sprzęt najwyższej klasy złożony z jasnych obiektywów i dobrego aparatu. Podstawowe lustrzanki z obiektywami o niskiej jasności, czy aparaty kompaktowe mogą sobie nie poradzić. Zawodowy sprzęt najwyższej klasy profesjonalisty zapewni piękne i ostre zdjęcia w każdych warunkach.

Fotograf na chrzest Warszawa

Obróbka zdjęć.

Materiał wykonany nawet najlepszym aparatem wymaga profesjonalnej obróbki cyfrowej. Profesjonalista posługuje się specjalistycznym oprogramowaniem do poprawiania balansu kolorów, ich nasycenia czy ostrości. Zawodowy fotograf przygotuje i przekaże Wam dopracowane w każdym szczególe zdjęcia z chrztu.

Życzę Państwu udanych decyzji i zapraszam serdecznie do korzystania z moich usług.