fbpx

Sesja narzeczeńska Morskie Oko

Dziś chciałbym pokazać kilka kadrów z narzeczeńskiej sesji zdjęciowej, którą miałem okazję uwiecznić w drodze nad Morskie Oko. Z Wiktorią i Maciejem spotkaliśmy się w Palenicy Białczańskiej.
Przejazd samochodem z Zakopanego do Palenicy Białczańskiej gdzie znajduję się parking najlepiej pokonać własnym samochodem, natomiast w sezonie dobrze skorzystać jest z Busa ze względu na korki które tworzą się na całej drodze Oswalda Balzera

Miłość nad Morskim Okiem

Nad Morskie Oko wyruszyliśmy pieszo. Trasa jest niewymagająca prowadzi cały czas asfaltową drogą lekko pod górę. Zimową porą przygotujcie się jednak na trudniejsze warunki i oblodzone fragmenty szlaku. Czas przejścia dla średnio- zaawansowanej osoby orientacyjnie 1,20 minut. Można również skorzystać z powozów konnych które zawiozą nas na włosiennice stąd jest już tylko 2 km nad jezioro, my jednak nie skorzystaliśmy z tej opcji. Czy to w sezonie czy poza nim nad Morskim Okiem zwykle są tłumy ludzi, nie sprzyja to fotografowaniu więc najlepiej zaplanować sesję o jak najwcześniejszej godzinie.

Sesja zimowa ma swoje uroki i niedogodności. Poza mrozem, porywistym wiatrem i padającym śniegiem na niebie jest widoczny smog, który niestety przesłania krajobrazy i piękny błękit nieba. Wszystko to rekompensuje jednak zimowa aura, której próżno szukać tu latem.